Wyłącz wersję tekstową

Koncert muzyki świata a'cappella - Zespół NORTH CAPE w DK Chwałowice

NORTH CAPE - to jeden z niewielu zespołów, który konsekwentnie i bez udziwnień wyraża swoją fascynację morskimi pieśniami a cappella. Bilety w cenie: 12 zł w przedsprzedaży i 17 zł w dniu koncertu.

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl , Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222

zaprasza w dniu 19 października (sobota) 2013 r. o godz. 19.00 na koncert muzyki świata a'cappella - wystąpi Zespół NORTH CAPE

Wieloletni rozwój muzyczny grupy spowodował wytworzenie oryginalnego stylu i brzmienia opartego na klasycznej harmonii oraz poszanowania dla możliwości ludzkiego głosu. Zespół powstał w Pszczynie w połowie 1995 r. Na repertuar zespołu składają się tradycyjne szanty, pieśni morza i pieśni folkowe (wykonywane po polsku, angielsku, francusku, niderlandzku, suahili czy ukraińsku), a także własne utwory stylizowane na szanty. Po zawieszaniu działalności z końcem 2007 r. zespół w odnowionym składzie reaktywował się w roku ubiegłym, demonstrując publiczności nowe brzmienie. Nagrał także trzy premierowe utwory, które są zaczątkiem kolejnej płyty. Od szesnastu lat zespół NORTH CAPE pozostaje wierny zasadzie, że najszlachetniejszym instrumentem jest ludzki głos, dlatego mimo bogatego instrumentarium, jakim dysponuje, wszystkie utwory wykonywane są wyłącznie w pięciogłosie bez wsparcia instrumentalnego.

Sukcesy artystyczne i nagrody:

    „Sari '96” Żory - wyróżnienie,
    „Tratwa '96” Katowice - Nagroda Rady Miasta Katowic,
    „Minishanties '97” Stalowa Wola - I miejsce,
    „Bezan '97” Tarnów - Nagroda Główna,
    „Nagroda Burmistrza Pszczyny 2002”,
    „Kubryk 2007” Łódź - Nagroda Publiczności,
    „Kubryk 2011” Łódź - Nagroda Publiczności.

Wydawnictwa:

    1999 - NORTH CAPE - Szanty i Pieśni Morza Acappella,
    2002 - Port Pieśni Pracy - płyta składanka,
    2002 - NORTH CAPE i IAN WOODS - Pieśni Spod Żagli,
    2007 - Zobaczyć Morze - płyta składanka,
    2011 - NORTH CAPE - A'capella dookoła świata

Grupa występuje w składzie:Juliusz "Bufet" Krzysteczko - bas, Michał „Bagis” Bagniewski - baryton, Maciej „Dziura” Jureczko - baryton, Łukasz „Kuka” Malcharek - tenor, Paweł „Pavella” Malcharek - tenor.

"Bufet" - najmłodszy stażem Kejp, bas w chórze Opery Śląskiej. W latach 2007-2012 związany z zespołem "Brasy". Jego "potężna" postura przyprawia o kompleksy pozostałych kolegów, a niski i namiętny głos wprawia w drżenie niejedno kobiece serce.

„Bagis” -  pomimo inżynierskiego wykształcenia, miłość do muzyki wzięła górę nad miłością do śrubek. Na co dzień śpiewa w chórze Opery Śląskiej. Chodząca pozytywna energia. Bujne "afro" jest jego znakiem szczególnym.

 „Dziura”- dobry duch zespołu. Spiritus Movens jego reaktywacji. Aranżer, kompozytor i tekściarz. Swą przygodę z szantą rozpoczynał w zespole "Leje Na Pokład", którego był współzałożycielem. Jako zespołowy kierowca nie jeździ za szybko - po prostu nisko lata.

„Kuka”- współzałożyciel NORTH CAPE. Z zamiłowania gadżeciarz, z wykształcenia historyk, parający się zawodowo handlem w szeroko pojętej branży wodociągowej. Tekściarz, edytor i konferansjer.

„Pavella” - miłośnik górnych brzmień, dobrego piwa i niekończących się remontów. Zawodowo informatyk w jednym z dużych komercyjnych banków. Jest chodzącym zaprzeczeniem stereotypu informatyka. Przez swoją muzyczną skrupulatność jest zmorą każdego realizatora.

Strona zespołu: www.northcape.com.pl.

Tagi: 
Nie