Wyłącz wersję tekstową

Wernisaż wystawy fotografii Fotoskupiny K4


Wernisaż wystawy czarno- białych zdjęć orłowskich fotografów - Miroslav Brziák, Pavla Herzánová, Pavel Brádka i Radim Golka - ze Stowarzyszenia Fotoskupinie K4.

Wystawa dostępna do 24 czerwca, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00. (ICK ul. Mościckiego 15)

Wstęp wolny.

Fotoskupina K4 to stowarzyszenie fotografów orlowskich, których łączy przede wszystkim przyjaźń i zamiłowanie do klasycznej fotografii czarno-białej.

Początki działalności stowarzyszenia sięgają roku 2007, kiedy to członkowie grupy wzięli udział w polsko- czeskim plenerze graficzno- fotograficznym „Kopalnia Sztuki Pogranicza“, organizowanym przez Industrialne Centrum Kultury przy współudziale Domu Kultury miasta Orlová. Tematyka pleneru dotyczyła architektury przemysłowej w regionie przygranicznym. Od tego czasu działalność stowarzyszenia nadal skupia się na tematyce górniczej. Grupa K4 kilkakrotnie uczestniczyła w podobnych przedsięwzięciach. Jednym z głównych projektów była fotografia zabytków kultury miasta Fulnek. Powstałe w ramach tego projektu zdjęcia są używane do promowania miasta i zostały wykorzystane w kalendarzu miejskim. Innym ważnym projektem był udział w plenerze plastyczno- fotograficznym „INDUSTRIAL IS BEAUTIFUL” organizowanym przez Industrialne Centrum Kultury w 2018 r. Powstałe w ramach pleneru prace prezentowane były w Polsce, Czechach i na Słowacji. Grupa ściśle współpracuje również z Domem Kultury Orlová.

Tagi: 
Nie