Wyłącz wersję tekstową

Sukces rybnickich tancerzy

Rybnicka młodzież wróciła do domu bogatsza o kilka tytułów mistrzowskich, wiele nowych doświadczeń i energii do pracy.
 
„W zawodach WADF braliśmy udział po raz pierwszy. Było to dla nas zupełnie nowa i ekscytująca przygoda, a przede wszystkim ogromne wyzwanie kondycyjne. W ciągu bardzo intensywnych trzech dni zmagań tancerze musieli zaprezentować się jednego dnia ponad 10 razy w kolejnych rundach i kolejnych dyscyplinach. Poszczególne kategorie rozgrywane były jednocześnie na trzech salach, nieraz oznaczało to, że tancerz musiał zaprezentować solo na sali A, następnie przebiec na salę B, w międzyczasie zmienić kostium i fryzurę, by zaprezentować duet, a następnie wrócić znów na salę A, ponownie zmienić kostium by wziąć udział w kolejnej rundzie solo. Dla wielu naszych młodych zawodników to było zupełnie nowe doświadczenie i prawdziwa próba sił i charakteru. Zapewniam, że wszyscy zdali ten egzamin śpiewająco.” - mówi główna trenerka, Izabela Barska-Kaczmarczyk.
 
Organizatorzy oszacowali, że w tegorocznych mistrzostwach wzięło udział ponad 3000 tancerzy z całej Polski. „Poziom był naprawdę wysoki, więc każdy wywalczony medal, każde miejsce w finale to dla nas ogromna radość.” - wspomina Aleksandra Tucka, trenerka i tancerka.
 
Dla Patrycji Misiewicz, tancerki i trenerki najmłodszych zawodników były to wyjątkowe zawody również z innych względów: „Podczas finałowej rundy Formacji Jazz Dance przewróciłam się złapałam kontuzję, która uniemożliwiła mi dalszy udział w zawodach. Dziewczyny na 10 minut przed startem w finale musiały zmienić ustawienia w Malej Grupie, co z pewnością było dla nich ogromnie stresujące. Kibicowałam im z widowni i jestem ogromnie dumna z tego jak sobie poradziły w tej trudnej sytuacji.” Pomimo wypadku Formacja Vivero Master wywalczyła tytuł Wicemistrzów Polski a Mała Grupa, choć w okrojonym składzie wywalczyła w finale wysokie 3 miejsce.
 
Tancerze podkreślają również wyjątkową atmosferę na Mistrzostwach: „Zawody WADF to dla nas przede wszystkim wspaniała atmosfera życzliwości, radości i współpracy. Organizatorom udało się stworzyć warunki do tego, by tancerze z różnych szkół tańca nie tylko ze sobą rywalizowali, ale również potrafili współpracować, pomagać sobie, wspierać się i nawzajem sobie kibicować. To niezwykłe i bardzo pozytywne doświadczenie.” - wspomina Judyta Kuśka, trenerka i solistka.
 
To były pierwsze zawody WADF, w których tancerze Vivero brali udział, ale z pewnością nie ostatnie. Spektakularne wyniki zapewniły im pewny udział w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w październiku.
 
Poniżej pełna lista sukcesów tancerzy VIVERO:
 
1 miejsce - Vivero M Kids - mała grupa Modern do 11 lat
1 miejsce - Ofelia Sobik i Małgorzata Adynowska - duet 12-13 lat
2 miejsce - Vivero Master - Formacja Jazz Dance pow. 15 lat
2 miejsce - Vivero Master - mała grupa Modern pow. 15 lat
2 miejsce - Judyta Kuśka i Anna Szebesta - duet Jazz Dance pow. 15 lat
2 miejsce - Ofelia Sobik - solo modern do 11 lat
2 miejsce - Ofelia Sobik - solo jazz do 11 lat
2 miejsce - Roksana Mazur i Wiktoria Skudło - duet Modern do 11 lat
3 miejsce - Vivero M Kids - mała grupa Jazz Dance do 11 lat
3 miejsce - Vivero Master VIVE - mała grupa Jazz Dance pow. 15 lat
4 miejsce - Vivero Master VERO - mała grupa Jazz Dance pow. 15 lat
4 miejsce - Vivero M Junior - mała grupa Jazz Dance 12-15 lat
5 miejsce - Małgorzata Adynowska - solo Jazz Dance 12-13 lat
5 miejsce - Judyta Kuśka - solo Show Dance pow. 15 lat
5 miejsce - Julia Maczek i Martyna Widawska - duet powyżej 15 lat
6 miejsce - Martyna Figa - solo Show Dance 10-11 lat
7 miejsce - Małgorzata Adynowska - solo Show Dance 12-13 lat
8 miejsce - Vivero M Junior - Formacja Jazz Dance 12-15 lat
8 miejsce - Vivero Adults - Formacja Jazz Dance pow. 15 lat
Kategoria: