Wyłącz wersję tekstową

Koncert Ash'n'becher podczas After Party "Wdepnij na DEPTAK" 17.X o 21

Na przełomie roku 2010/2011 zaszła kolejna zmiana personalna. Rozstaliśmy się z gitarzystą Robertem, jego miejsce zajął Jarek. Od tego czasu zespół aktywnie działa na okolicznej scenie muzycznej.
Od wiosny 2012 do początku 2013 roku muzycy zespołu ash'n'becher podjęli się innego muzycznego przedsięwzięcia i grali jako sekcja rytmiczna w Radzionkowskim Big Bandzie prowadzonym przez Klaudiusza Janię.
Jesienią 2012 zespół przeprowadził się z powrotem do Tarnowskich Gór, gdzie obecnie odbywa próby i pracuje nad własnym materiałem, który sukcesywnie jest prezentowany publiczności podczas koncertów.
31 maja 2013 zespół zanotował pierwszy sukces, wygrywając przegląd zespołów muzycznych na Zlocie Motocyklowym w Brynku.


W dniach 15-17 lipca 2013 zespół nagrał demo w MetStudio, w Bobrownikach. Na płycie znalazły się trzy utwory: Cug, Oczy Twoje już gasną i Everyone's so far away.
W roku 2013 zespół zadebiutował także na scenach ważnych miejsc na muzycznej mapie Śląska, w chorzowskiej Leśniczówce, w Ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich, a także w klubie Old Timers Garage w Katowicach.


Zespół w trakcie swojej jakże długiej historii przybierał różne nazwy: Rocks On The Road, The Hot Coals, CBA, Huncwoty. Nazwa ash'n'becher została przyjęta na krótko przed pierwszym koncertem. Powinna być pisana z małych liter. Ze względu na to, że jest średnio inteligentna dorobiliśmy do niej filozofię: "ash" to swoisty hołd jaki składamy zespołowi Wishbone Ash, który jest jedną z naszych głownych inspiracji; "'n'" to odniesienie do terminu Rock'n'Roll, a "becher"? Na to nie mamy pomysłu, to po prostu pasuje. Nazwa ash'n'becher potwierdza nasze inspiracje jak i przywiąznaie do kultury Górnego Śląska.


Miejsce: Klub Pod Teatrem
Data: 17.10, godz. 21.00
Wstęp: 10 zł

 

 

Tagi: 
Aktualności: 
Wdepnij na DEPTAK
Data wydarzenia: 
pt., 2014-10-17 Nie